Шотландия остана жива с равенство 1-1 срещу Швейцария
Breaking News | 2024-06-30 | 08:15:18

Шотландия запази живи надеждите си да достигне до 16-финалите на Евро 2024 с равенство 1-1 срещу Швейцария в увлекателен мач от група А в сряда.

Нетърпелив да компенсира загубата си с 5-1 от Германия, Шотландия беше възторжена от хиляди фенове и направи мечтан старт, когато точен удар на Скот Мактоминей в 13-ата минута беше обърнат от швейцарския защитник Фабиан Шар.

Воднината обаче беше краткотрайна, тъй като Швейцария, която с победа щеше да си осигури място сред първите две, изравни по зрелищен начин, когато извиканият напред Джердан Шакири отправи брилянтен удар в горния ъгъл след грешка в защита .

На Швейцария на два пъти бяха отменени голове след сложни решения за засада – един през първото полувреме от Дан Ндойе и късно от резервата Брийл Емболо – но Шотландия също беше близо, когато Грант Ханли засече гредата.

Швейцария е втора след лидера в групата Германия с четири точки, докато Шотландия е трета с една и трябва да победи Унгария в Щутгарт, за да продължи напред.